AKRİDEK SAMSUNG STARON STARON TEZGAH AKRİLİK TEZGAH MUTFAK TAZGAHI BANYO TEZGAHI EVYE DUŞ TEKNESİ

Staron® un üstün özellikleri;

Dekoratif ve Yaratıcılığa açık

Staron® zengin renk ve doku seçeneğine sahiptir. Derzsiz birleşimleri ve ısıyla şekillendirilebilmesi ile tasarımcılara sonsuz özgürlük sağlar. Ayrıca ahşap, metal, seramik gibi diğer malzemelerle uyum sağlayarak yaşanılan mekanlara değer katar.

Uzun Ömürlüdür ve dayanıklıdır

Staron® darbe, termal şok ve kimyasallara karşı dirençlidir. Homojen yapısı nedeniyle delamine olmaz. Üzerinde oluşabilecek ağır leke, çizik ve diğer izler zımpara işlemi ile kolayca giderilir.

Hijyeniktir

Staron® gözeneksiz yüzeyi ve derzsiz birleşimleri sayesinde son derece kolay temizlenir. Mikrop ve bakteri oluşumuna izin vermez.

Yanmaz

Staron® A sınıfı yanmazlık derecesine sahiptir. Alev almaz. Üzerinde sigara veya mum unutulması sorun yaratmaz.

Çevre dostudur

Birleşimindeki akrilik ve doğal mineraller çevre dostudur. Hiçbir şekilde sağlığa zararlı olmadığı gibi bileşimindeki mineral ve reçineler sağlık alanında kullanılmaktadır.

Kolay İşlenir

Staron® standart ahşap işleme makinaları ile işlenir. Isıyla şekillendirilebilir. Ek yeri belli olmaz. Radüslü süpürgelik ve sınırsız alın profil detayları uygulanabilir.

Staron® ile diğerleri

Laminat

Ahşap üzerine ince tabaka olarak kaplanarak uygulanır renk ve doku homojen değildir. İnce ve pürüzlü yüzey darbelere dayanıklı değildir. Tamir edilemez değişmesi gerekir. Su ve nemden etkilenir delamine olur. Ucuzdur ancak kısa ömürlüdür. Belirgin ekyerleri pislik oluşumuna imkan verir. Yanar.

Polyester esaslı ürünler

İşlenebilmesi güç ve ağır olduğundan tasarım ve uygulamalarda sınırlamaları vardır. Termal şoklar çatlaklara neden olabilir. Kolaylıkla tamir edilemez. Yanabilir.
Sararma yapabilir. Uzun ömürlü değildir. Isıyla şekillendirilemez.

Doğal Taşlar

Gözenekli ve bakteri oluşumuna imkan veren biryüzeye sahiptir. Ek yerleri belirgindir ve pislik tutabilen dolgular uygulanır. Yüzey çiziklerinin giderilmesi imkansızdır. Yüzeyi soğuktur. Termal şoklar çatlaklara neden olabilir. Mutfak asitlerinden etkilenir. Son derece ağır ve işlemesi güçtür.

Staron® bu dezavantajların hiçbirine sahip değildir.

 
Akridek Kimya © 2023 | Uphill Residence A1-B Blok Kat 8 No 46 Batı Ataşehir İstanbul | Tel: (0216) 688 90 00 Faks: (0216) 688 89 00 | E-Posta: info@akridek.com
Designed by IDS